چگونه دوربین مداربسته را به گوشی اندروید ، آیفون و شیائومی وصل کنیم؟

با استفاده از اینترنت میتوان دوربین ها را به گوشی اندروید، آیفون، شیائومی، تبلت و یا لپ تاپ متصل کرده و از راه دور بر تصاویر ضبط شده نظارت داشت. اما انتقال و اتصال دوربین مدار بسته به گوشی شامل مراحلی است که در ادامه به صورت کامل به آن می پردازیم.

امروزه تامین امنیت امکان امری ضروری به نظر می رسد که با استفاده از دوربین های مدار بسته امر کنترل کردن و نظارت بر اماکن مختلف بسیار آسان شده است. دوربین های مدار بسته در سال های اخیر مورد استقبال بسیارخوبی قرار گرفته و افراد در مشاغل گوناگون برای تامین امنیت و جلوگیری از سرقت، اقدام به نصب دوربین های مدار بسته می کنند.

موزش نصب دوربین مدار بسته روی گوشی اندروید، آیفون و شیائومی 

اتصال دوربین مدار بسته به گوشی

در بیشتر اوقات افراد در مکانی که دوربین مدار بسته نصب شده، حضور ندارند و مایل به کنترل دوربین از راه دور هستند. در این جور موارد می توان دوربین مدار بسته را به گوشی موبایل متصل کرد. با اتصال دوربین مدار بسته به گوشی می توان در مواقعی که در مسافرت هستید، به راحتی می توانید بر محل سکونت یا کار خود نظارت کامل داشته باشید.

این قابلیت ویژۀ دوربین های مداربسته از بسیاری از سرقت ها جلوگیری کرده و درصورت مشاهدۀ هرگونه مورد مشکوک، سیستم هشدار دهنده بر روی گوشی به فرد هشدار می دهد. این سیستم باعث بالا رفتن بازدهی کارکنان ادارات مختلف نیز میشود. همچنین اگر حیوان خانگی در خانه داشته باشید می توانید با اتصال دوربین مدار بسته به گوشی از راه دور و از محل کار بر آن نظارت داشته باشید.

نحوه اتصال دوربین های مدار بسته به گوشی موبایل

برای انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته به گوشی موبایل می توان از اپلیکیشن های گوناگونی مثل iCamViewer، CCTV Viewer، mCam View، SuperLive Pro و EverFocus EPRO NVR برای اتصال دوربین مدار بسته به گوشی استفاده کرد. این برنامه ها به صورت رایگان به کاربران سرویس دهی کرده و در گوشی های اندروید، آیفون و شیائومی مورد استفاده قرار می گیرند. اپلیکیشن های مختلف به شکل های گوناگونی کار می کنند اما نحوه کارکرد کلی آنها به یک شکل است. برای استفاده از این اپلیکیشن ها مراحل گوناگونی را باید طی کرد که در ادامه به آنها اشاره شده است.

همچنین می توانید تصاویر دوربین مدار بسته را بدون نیاز به اینترنت انتقال دهید. که در مقاله دیگری به طور جامع آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته بدون نیاز به اینترنت را بررسی خواهیم کرد.

چگونه دوربین مداربسته را به گوشی وصل کنیم؟

اتصال دوربین مدار بسته به گوشی

1- اتصال DVR به صفحه نمایشگر

برای اتصال دوربین مدار بسته به گوشی موبایل باید در ابتدا DVR را با استفاده از کابل VGA و HDMI به مانیتور وصل کنید. باید از سالم بودن این کابل ها اطمینان حاصل کنید تا اتصالی نداشته باشند.

2- انجام تنظیمات مربوط به DVR

برای تنظیمات DVR در ابتدا باید به قسمت setting آن رفته و network را انتخاب کنید. گزینه ای به نام Obtain an IP Address Automaticallyدر این قسمت وجود دارد که نیاز است تا آن را غیرفعال کرد و در قسمت  STATIC IP موارد گفته شده را قرار داد. در قسمت ip address کد  192.168.1.، در قسمت Subnet mask کد 255.255.255.000، در قسمت Gateway کد 192.168.1.1 و در قسمت HTTP PORT باید عدد 80 وارد شود. پس از وارد کردن این اعداد باید یک بار دستگاه DVR را خاموش و روشن کنید.

3- انجام دادن تنظیمات روتر

پس از انجام تنظیمات DVR، لازم است تا روتر نیز تنظیم شود. برای این کار پس از روشن کردن مانیتور کامپیوتر باید آن را به وایفای یا LAN متصل کرد. پس از آن باید در قسمت مرورگر اینترنت عدد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ وارد شود. در دفترچه راهنمای روتر رمز عبور و نام کاربری وجود دارد که با درخواست سیستمباید این کدها را وارد کنید. در قسمت PORT FORWARDING باید Add New را انتخاب کرده و بخش های مربوطه را تکمیل کنید. این قسمت ها شامل پورت است که باید عدد 80 در جلوی آن نوشته شود. در قسمت IP address نیز عدد 192.168.1.7 باید وارد شود. پس از ذخیره کردن اطلاعات وارد شده باید روتر وایفای را یک بار خاموش و روشن کرد.

4- اتصال DVR به اینترنت و بررسی تنظیمات آن

پس از انجام تنظیمات DVR و روتر نیاز است تا کابل شبکه را به DVR متصل کنید و سپس اینترنت را وصل کنید. پس از آن باید در مرورگر کامپیوتر کد ۱۹۲.۱۶۸.۱.۷:۸۰ را وارد کرده و نام کاربری و رمز عبور آن را که در دفترچه راهنمای DVR موجود هستند وارد کنید. پس گذراندن این مراحل امکان مشاهده تصاویر ضبط شده در نمایشگر وجود خواهد داشت.

حتما بخوانید:تفاوت بین دستگاه NVR و DVR

5- اتصال دوربین مداربسته به گوشی

روشن کردن وایفای گوشی و دانلود یکی از نرم افزارهای iCamViewer، CCTV Viewer، mCam View، SuperLive Pro و EverFocus EPRO NVR از پلی استور مرحله آخر است که مرحلۀ مهمی برای اتصال دوربین مدار بسته به گوشی موبایل به شمار می رود. پس از این که برنامه مربوطه را در گوشی خود اجرا کردید، اطلاعاتی از شما خواسته می شود که باید در آن وارد کنید. در بخشNETWORK باید کلمه WIFI را وارد کرده و در بخشی که IP &PORT از شما خواسته می شود باید کد 192.168.1.7:80 را وارد کنید. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبوری که در دفترچه راهنما وجود دارد باید اطلاعات وارد شده را نصب کرده وlog in  یا اینتر را انتخاب کنید. پس از پایان این مرحله امکان مشاهدۀ تصاویر ضبط شده با دوربین مدار بسته توسط گوشی فراهم خواهد شد.

نکته ای که در رابطه با اتصال دوربین مدار بسته به موبایل باید در نظر بگیرید این است که باید این کار در مرورگر Internet Explorer انجام گیرد. اگر سیستم های گوناگونی را مورد استفاده قرار می دهید نیاز است تا برای هر یک از سیستم ها تنظیمات را به صورت جداگانه انجام دهید. برای مشاهدۀ تصاویری که توسط دوربین مدار بسته ضبط می شوند، لازم است تا اینترنت گوشی پر سرعت باشد و اگر اینترنت شما ضعیف باشد ممکن است تصاویر به صورت بی کیفیت و با وضوح پایین به نمایش در بیاید.

برای جلوگیری از هک شدن نیاز است تا نام کاربری و رمز عبورهایی که در دفترچه راهنمای آن وجود دارد را تغییر دهید. رمز عبوری که انتخاب می شود نباید زیاد ساده بوده تا امکان هک شدن آن کاهش یابد. استفاده از حروف و اعداد مختلف در انتخاب پسورد می تواند از هک شدن آن جلوگیری کند.

حتما بخوانید:آموزش گام به گام ریختن فیلم دوربین مداربسته روی فلش

چگونه دوربین مدار بسته را به کامپیوتر و لپ تاپ وصل کنیم؟

افرادی که از دوربین مداربسته استفاده می کنند معمولا این سوال برایشان پیش می آید که چگونه می توان دوربین مداربسته را به کامپوتر و لپ تاپ وصل کرد؟ به طور کلی روش اتصال دوربین مداربسته با توجه به آنالوگ یا تحت شبکه بودن، نوع برند و مدل های دوربین مداربسته و فاکتورهای دیگر متفاوت است.

آیا این نوشته برایتان مفید بود!؟

مدیر
مدیر وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *